Η ΕΡΤ1, η ΕΡΤ2, η ΕΡΤ 3 και τα διαδικτυακά ΕΡΤ Sports και ΕΡΤ Sports 2 συνεχίζουν την κάλυψη των Ολυμπιακών Αγώνων. Την Παρασκευή (30/7) η κρατική τηλεόραση θα μεταδώσει αναμετρήσεις και αγώνες από πολλά διαφορετικά αθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Παρασκευής (30/7):

ΕΡΤ 1

00:30-03:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (Ε)

02:45-04:40   ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ζ)  ΣΚΙΦ Α-Γ / ΟΚΤΑΚΩΠΟΣ Α-Γ ΤΕΛΙΚΟΙ

Περιγραφή: Ηλίας Χριστογιαννόπουλος

04:40-06:30   ΒΜΧ  ΤΕΛΙΚΟΣ FREESTYLE (Γ)  ΤΕΛΙΚΟΣ FREESTYLE (Α) 

Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου

06:30-07:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ

10:00-12:00   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

13:00-15:00   LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ  (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

16:00-17:00   ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ε) (ΚΟΡΑΚΑΚΗ)

17:00-18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ  ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

Από τον Γιάννη Νάτου

19:00-21:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

Με την Κατερίνα Αναστασοπούλου

ΕΡΤ 2

03:00-06:30   ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ (Ζ) (ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ / ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης,Περικλής Μακρής

06:30-07:20   ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ (Ζ)

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος

07:20-08:00  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΠΡΟΚΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ  (Ζ)

Περιγραφή:ΖελίναΓκάμαρη

08:00-09:00  ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ  ΠΙΣΤΟΛΙ 25Μ. (Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

Περιγραφή: Έλενα Μπουζαλά

11:00-13:00   ΠΥΓΜΑΧΙΑ   69-75κ. / +91κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Βίκυ Σπύρου

13:00-15:00  ΣΤΙΒΟΣ  1Η ΜΕΡΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Τσώνης, Δημήτρης Χατζηγεωργίου, Περικλής Μακρής

15:00-16:30   ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

Περιγραφή:Μιχάλης Μανουηλίδης, Τάσος Κολλίντζας

ΕΡΤ 3

03:00-04:30   ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)

Περιγραφή:Τάσος Πακλατζής, Γιώργος Μίνος

04:30-06:15   ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ   7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

06:15-13:00   ΤΕΝΙΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΜΕΙΚΤΟΥ (Ζ) 

Περιγραφή: Χρήστος Σαράντος, Τάκης Κουλουμπής

13:00-15:30    ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ  7Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ 4Χ100 ΜΕΙΚΤΗ (Ζ) (ΓΚΟΛΟΜΕΕΦ)

Περιγραφή: Παναγιώτης Μπότσας

15:45-17:45   ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ    ΡΩΣΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Νίκος Λιώλης

21:00-02:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ «ΤΟΚΙΟ 2020» – Επιλογές (Μ)

ΕΡΤ SPORTS

07:00-09:30  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ  ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

Περιγραφή: Ζελίνα Γκάμαρη

11:00-13:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

14:00-16:00  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ   Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

07:40-09:40   ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ΗΠΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ (Ζ)

Περιγραφή: Βαγγέλης Ιωάννου

16:00-16:45  ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Περιγραφή: Στέλιος Σωτηρόπουλος