Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 26 Φεβρουαρίου 2022, 20:25
![Με τη σημαία της Ουκρανίας φωταγωγείται απόψε η Βουλή των Ελλήνων](https://www.zougla.gr/assets/images/3189176.jpg)
Με τη σημαία της Ουκρανίας φωταγωγείται απόψε η πρόσοψη του Μεγάρου της Βουλής των Ελλήνων, πάνω από το Μνημείο του Άγνωστου Στρατιώτη έως τα μεσάνυχτα.
Με τη συμβολική αυτή πρωτοβουλία εκφράζεται τόσο η καταδίκη της ρωσικής στρατιωτικής εισβολής σε μια ανεξάρτητη και κυρίαρχη χώρα, μέλος του ΟΗΕ, όσο και η αμέριστη συμπαράστασή μας στον δεινά δοκιμαζόμενο ουκρανικό λαό.
Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 26 Φεβρουαρίου 2022, 20:25