Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 6 Μαρτίου 2022, 00:02

Ήττα για την Παρί, 1-0 η Νις

Με τον Ντελόρ να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα στο 88΄, η Νις σόκαρε την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν, εν τη απουσία του τιμωρημένου Εμπαπέ, στην «Αλιάνζ Ριβιέρα» (1-0), για την 27η αγωνιστική της Ligue 1 και «αναρριχήθηκε» στη δεύτερη θέση της κατάταξης, περιμένοντας πλέον το αποτέλεσμα της Μαρσέιγ με τη Μονακό, προκειμένου να μάθει αν θα παραμείνει εκεί.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και ανεβάζοντας στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο άγγιξαν το 1-0 με τον Κλάιφερτ στο 84΄ για το πετύχουν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ντελόρ, δίνοντας συνέχεια στην εφετινή κυριαρχία τους με τους Παριζιάνους (ισοπαλία στο πρώτο ματς και πρόκριση στο κύπελλο).