Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 16 Ιουλίου 2022, 22:04

Φιλική νίκη 2-1 ο Αστέρας Τρ. επί της Βικτόρια Κολωνίας

Νικηφόρο ήταν το ανεπίσημο ντεμπούτο του Ηρακλή Μεταξά ως τεχνικού στον Αστέρα Τρίπολης, καθώς η πελοποννησιακή ομάδα νίκησε σε φιλική αναμέτρηση με 2-1 τη Βικτόρια Κολωνίας, στο πρώτο φιλικό τεστ κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας της.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Κανελλόπουλου στο 13΄, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Σονί, με τους Γερμανούς να απαντούν στο 38΄ με τον Φίλιπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε, έχασε αρκετές ευκαιρίες με τους Μπενίτο, Τιλίκα, Χριστόπουλο, για να έρθει τελικά το γκολ της νίκης από τον Αλί Μπαμπά στο 78΄.

Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι Τσιφτσής, Καρμόνα, Άλβαρες, Βαλιέντε, Καστάνιο, Κανελλόπουλος, Μουνάφο, Σίτο, Γκαρντάφσκι, Ριέρα, Σονί.

Στο δεύτερο μισό χρησιμοποιήθηκαν οι Ν. Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Τασουλής, Αλάγκμπε, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας (80΄ Σανταφέ), Στάνκο, Αλί Μπαμπά, Τιλίκα, Καπίγια (77΄ Γ. Παπαδόπουλος), Μπενίτο.

Τελευταία ενημέρωση: Σάββατο, 16 Ιουλίου 2022, 22:11