![Βακαλόπουλος και Βρεττάκος επισκέφθηκαν το Γενικό Νοσοκομείο Λακωνίας](https://lakonikos.gr/media/k2/items/cache/7061f4f4282057cca4c9e87cefbe8b40_S.jpg)
Τις θερμότερες ευχές τους για «καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα», μετέφεραν ο δήμαρχος Σπάρτης, Μιχάλης Βακαλόπουλος και ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου, Στέφανος Βρεττάκος, στους ασθενείς, το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό του Γενικού Νοσοκομείου Σπάρτης, κατά την επίσκεψή τους την Πέμπτη (2/5).
Η διοικήτρια του ΓΝ Λακωνίας, Εύη Παπαγεωργίου και ο πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων του νοσοκομείου, Γιώργος Κουλουβάκος, υποδέχθηκαν τον δήμαρχο και τον πρόεδρο του ΔΣ. Τους συνόδευσαν στις κλινικές του νοσοκομείου, όπου ο δήμαρχος, ευχήθηκε «καλή Ανάσταση» σε ασθενείς και συνομίλησε με το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό. Τόσο ο ίδιος προσωπικά, όσο και ο Δήμος Σπάρτης θα βρίσκονται «στο πλευρό τους», ήταν η διαβεβαίωση του Μιχ. Βακαλόπουλου.