Ο Δήμαρχος Μοσχάτου – Ταύρου κ. Ανδρέας Ευθυμίου στις λατρευτικές εκδηλώσεις των Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης στο Μοσχάτο
Με λαμπρότητα έγινε ο εορτασμός των Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης στο Μοσχάτο χθες και σήμερα το πρωί στο Μοσχάτο.
Στις λατρευτικές εκδηλώσεις των Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης Μοσχάτου, ο Δήμαρχος της πόλης κ. Ανδρέας Ευθυμίου! Στον Μέγα Πανηγυρικό Εσπερινό που έγινε το απόγευμα της Δευτέρας και την Πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν. Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης στο Μοσχάτο. “Η πόλη σήμερα γιορτάζει τους Ισαποστόλους Αγίους Κωνσταντίνο και Ελένη ,στην ιστορική της εκκλησία στο Μοσχάτο. Χρόνια Πολλά στην Ελένη ,την Κωνσταντίνα και τον Κωνσταντίνο”, δήλωσε ο κ Ευθυμίου με τα το πέρας των λατρευτικών εκδηλώσεων.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiaA4zs184uxXUg3zJCPrV4jiMIuu03wBP06Lf4fJbB9URB8haBc24klwlCQUYIJ6MrO8wx2HzlRRPw5vrOK7c8nfr6pGC7Sz0-h5KD6-HKuB2aWdAX5osQtv01MpsnpMCGYj0acZEG1q_tEJmaxoN7hiiWZxm4fxyGq1ZqYzrwzspGLnHASvYPOuXVFF8/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(1).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2CTOy-1qpRDgwEHVfhU_anRnJ4biZhPHxpqqzaRBx2aIWdzJiVkLZ7HgNYG1Bc83zWqwo6vvEQU-dyGoKmOgojD0CtJH4hSDm5obYDwVwSrgRoaTE6ehvBZz-FYomk4fbd3sKpVZ6KmHQBU7yU_40l5wgGGyz2zJNYYrooa4G7R7tzgiK0BtPQ2hTfIc/w426-h640/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(2).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjJV5uAqDA5mNtZ81QeFBm-xWjNROz1HuiViCyifkHfDgNY-n2bSPMwIOMvzNBlCDMNGMA87A8xUNoBC_Y-DC_KwT1sV-8dP37T-inOoJWf4MgBZ2naYsB-BWSOUM3PQXtwlazHcdZ3nvGR6EMTXuqso2KetdY9YocPp9ZyTC5W9yIf3zdRPqsqIaLw2XI/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(8).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjV2i-Romx7RuBX6435hKVY66pWtDBf-BXdKQgKqdAHZ4c5sREEmU0Xo1z7cKNW7SMUyWsggYF8zObe9qlAVmX8FL1RDKiQhlwrfdCmgz7YCqnuVA4GVyV71frffOpFKrpi-RdobC0aBr9z0Bp7JSOdgvNiVhBb6QecMJ5MRUnK4JURc9yumbMIosausbc/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(11).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhTdIZ6nBHY5V4C7ajScLgu9SlEx-1drDgQEF3ODkhRMzi1N8QhKtIPWvoJBKzBeHLl9KFV96qchrEeH7C5WozgDa7IN9fSPdfJ9JZORV9GnTR9OUjnFxMrKvI6s85kP_nrACaRUkHYfZf0m4nGA1sIp1SqGkz0mwWWZVBuuQ3aYPWe6TCyUThfRelZ5M0/w444-h640/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(35).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjyKLIzNBPmO4KJS6VI7E3AnC0dS3KDUOVl3Phfv6mqIUTu-_RPP2ml8FEAatKp3VJuILo9QJFuGiS59_CjvXuDfAEQfXRPsNwvrbYEDQ89top7Fl_gLy4JWM2uzNe5btXuKQJJId2hkIkew6TfuGgcHACSHb2R5u36LxJCWcLU58p0yuXxoxr-dI5M7WE/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(49).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgMXUWtEqOOdzo_D6-kPQOFilzG01a1j7n_rc1racFfn2bByhbCaKCsFQpioRcW3DhqtLG7yor8J7CDPeFQySI__tRApNdfsp1c_rfgo0f1Fk1kMbZDcb8JBgjF64HzkKaeYY6hAu8Zjf5T55TMW1H7UarvxnLKmOku_2sd6fnYOptHVU7eGwU2CWFvE0Y/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(72).jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjnyynGH-rqN8MCF1UamyHhyGDVJwatoylXMxRzvC1EbyS1-haonPRWwDVSMFcTeTqCGH6WGHVFbskAR-y84iHvdAFDGTQx80gQJs0Fr1fGrR7aSsqKI4Vadu4uQ6cj3SeHEwwI9qrMsE0WlR_Sov1LUSIMz9TIXzgbiGd75MIZjJc_YNEuGjFOpN_F9U4/w640-h426/agios%20konstantinos%2021-5-24%20(107).jpg)
Το άρθρο Ανδρέας Ευθυμίου: “Χρόνια Πολλά στην Ελένη, την Κωνσταντίνα και τον Κωνσταντίνο” (εικόνες) εμφανίστηκε πρώτα στο Το Μοσχάτο Μου.