![Προεκλογικές συναντήσεις στη Σπάρτη για τον Θ. Πετράκο](https://www.lakonikos.gr/media/k2/items/cache/9d0885821dddaa2df4e4a63f5aad9db5_XL.jpg)
Τη Σπάρτη θα επισκεφτεί ο Θανάσης Πετράκος, υποψήφιος ευρωβουλευτής της «Ενωτικής Πρωτοβουλίας/Μέρα25-Ανατρεπτική Οικολογική Αριστερά», το τρέχον Σαββατοκύριακο 25 και 26 Μαΐου.
Το Σάββατο στις 7:30΄ μμ, ο Θ. Πετράκος θα έχει συνάντηση-συζήτηση με μέλη και φίλους του κόμματος, ενώ την Κυριακή στις 10:30΄ πμ, θα περιοδεύσει στη Σπάρτη και στις 12:00 θα δώσει συνέντευξη Τύπου σε τοπικά ΜΜΕ στο Εργατικό Κέντρο Λακωνίας.